"Cena se nevyjadřuje jen v dolarech a centech, ale i v potu a krvi, nudě, rozbitých domovech, rozdrcených ideálech, nemoci a šílenství." - Henry Miller

Červen 2017

Štěstí a neštěstí

8. června 2017 v 19:14 | Bridget |  Články na téma týdne
Co když je to tak správně? Co když je to tak dobře? Možná mě tak trápí, protože si to zasloužím. Možná mě nechává tak trpět, protože všechno to štěstí, které mám musím vykompenzovat bolestí.
Mohu se vzdělávat, mám svá práva a nikdo mě nepovažuje za méněcennou jen proto že jsem žena. Má rodina je skvělá a zdravá. Mám dobré kamarády, kterých sice není moc, ale to jsou mi bližší. Netrpím nedostatkem. Nemám si na co stěžovat. A přesto mě on - má mysl neustále zabíjí. A přesto, jsem svůj konec viděla v nekonečně mnoho obměnách. Ale stále mi připomíná, že je to tak možná v pořádku. Co když je to tak normální, že lidé co mají štěstí z venku budou nešťastní zevnitř? Asi je to tak OK.
Jisté je, že jestli si mám vybrat mezi vlastním duševním klidem a štěstím své rodiny, tak pavouk v mé hlavě klidně může dál brnkat na mou příčetnost. Já si totiž vždycky vyberu svou rodinu. Vždycky jim dám přednost. Vždycky ustoupím své štěstí před tím jejich. Nevadí mi to. Tak je to totiž nejspíš lepší. Tak je to správné. Jsou lepšími lidmi než jsem já. Oni si to zaslouží.