"Cena se nevyjadřuje jen v dolarech a centech, ale i v potu a krvi, nudě, rozbitých domovech, rozdrcených ideálech, nemoci a šílenství." - Henry Miller

Láska není hřích

17. srpna 2016 v 18:33 | Bridget |  Články na téma týdne
Upřímně Vás prosím - žádná nanávist v komentářích, jsme přeci všichni lidé.

Změnit názor, je těžké. Svému názoru přizpůsobujeme své chování, jednání i komunikaci s okolím. Znám lidi, kteří si proto myslí, že změnit názor je jako přiznat, že jste se mýlili nebo chovali špatně. Já naopak myslím, že změnit názor může být chápáno i jako dospívání - zjistíte nové skutečnosti, nové informace a dokážete se jim přizpůsobit. Přiznáte, že měl pravdu někdo jiný a dokážete to unést, vypořádáte se s tím, když se v někom spletete a nesnažíte se to dětinsky ignorovat. Tak podle mě může vypadat dospívání pomocí změny názoru. Horší, ale je když si někdo za svým názorem stojí a to i přesto, že je to názor povrchní, plný předsudků. Jeden takový názor v naší společnosti panuje už dlouho - a to názor, že jiná sexuální orientace než heterosexualita je úchylná odchylka. No abychom si úplně nekřivdili, musím alespoň zmínit, že dnes už se minimálně v Evropě za homosexualitu na nucené práce neposílá a nehrozí Vám ani elektrošoky za účelem vyléčení téhle "strašlivé nemoci". Naopak se můžeme setkat s mnoha lidmi, kteří práva LGBT (komunita gayů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů) hájí. Můj názor je, že jsme si všichni rovni bez ohledu na pohlaví, barvu pleti nebo sexuální orientaci. Nechci Vás přesvědčovat, nechci Vás nutit změnit názor, chci Vám jen normálními snad i trochu logickými argumenty ukázat proč některé názory na homosexualitu panující ve společnosti jsou přehnané.

Homosexualita je proti přírodě. V dnešní době je málo věcí tak obtížných jako poznání co je a co není proti přírodě. Žijeme v době umělého oplodnění, v době interrupce, v době kdy umíme vypěstovat ucho na zádech krysy. Když se pokoušíme o nadzvukovou rychlost, když vytváříme umělou inteligenci a když chodíme po Měsíci, proč by měla být láska dvou lidí proti přírodě? Protože spolu nemohou mít děti? Tak v tom případě pak jsou proti přírodě i heterosexuální páry, kde je žena neplodná nebo muž impotentní. Proti přírodě by bylo, kdybychom si budoucí gay a lesby vypěstovali ve zkumavce nebo v květináči nebo třeba zase na zádech myši, ale oni - stejně jako my - byli počati a následně porozeni. Tak co je tedy vlastně proti přírodě? Nehledě na to, že příroda nevytváří nic, co by bylo proti ní samotné (až na člověka samotného, ale to byl jen omyl). Takže i láska, ze které nemůže vzejít kupa dětí má zde své místo i důvod pro bytí.

Stejnopohlavní páry nemohou vychovávat děti - vychovali by z nich zase jen gaye nebo lesbu. Zdá se mi, že toto tvrzení bylo vytvořeno jen, proto abychom se měli čím ohánět proti zákonu povolující dvěma mužům nebo ženám adopci dětí. Nechápu, proč by např. dvě maminky měli, na dítě které vychovávají a které se narodí jako budoucí heterosexuál, takový dopad aby z něj udělali např. lesbičku. A proč to nechápu? Protože když matka a otec vychovávají dítě, které je zase naopak budoucím gayem, skutečnost že žije v heterosexuální rodině, nic nemění na tom, že v dospělosti bude nacházet zalíbení v mužích. Takže když tahle "převýchova" nefunguje v jednom směru, nevidím jediný důvod, proč by měla v tom druhém fungovat. Nehledě na to, že bych mnohem raději viděla dítě ve šťastné rodině se dvěma tatínky/maminkami než ve zprávách slyšela, jak dětské domovy praskají ve švech, jak nestačí baby boxy a tak je rodiče nahrazují popelnicemi nebo jak přibývá případů týrání, zanedbávání a zneužívání dětí.

Povolení svateb stejného páru by bylo proti tradici. Je mi líto, ale dnešní generace neberou svatbu tak vážně jako naše babičky. Dříve bylo něco nepředstavitelně ostudného porodit dítě před svatbou. Dnes denně vídáme páry, co si řekli své ano až po dvou dětech. Denně vídáme páry, co si své ano neřekli nikdy.A tradičních svateb se spoustou příbuzných, házením rýže, rozbíjení talířů a nasazováním chomoutu už taky rapidně ubývá. Je možno vidět svatbu kam nejsou pozvaní rodiče, nebo probíhá jen za přítomnosti oddávajícího a oddávajících se. Případně se můžete oddat v kostýmech, např. konkrétně já jsem viděla fotky ze svatby, kde byli budoucí manželé převlečeni za Shreka a Fionu. Tak mi prosím netvrďte, že oddat dva muže či ženy jak tak hrozně proti tradicím až je to nemorální. Moc dobře si uvědomuju, že o svatbě v kostele si můžeme nechat leda tak zdát, ale v jiných městských institucích jako je např. radnice by to přeci takový problém být neměl, ne? Navíc, pokud jsem dobře informována, je naším občanským právem svobodně se zasnubovat a oddávat. Registrace nestačí, každý má mít právo na pořádnou svatbu.
Bůh je nenávidí! Nenávidí je Bůh, nebo Bible? Nenávidí je Bible, nebo lidé co ji psali? Proč by je Bůh měl nenávidět? Protože stvořil Adama a Evu a ne Adama a Edu? Nebylo nic jednoduššího než si do Bible napsat to co se hodí do krámu. Tím nechci říct, že by na začátku skutečně byli Adam a Eda, ale možná že na začátku byli tři páry, nebo byla na začátku jen spousta mikroorganismů a ne žádná žebra, jablka a hadi. Bůh přeci miluje všechny své děti. Láska mezi dvěma lidmi, bez ohledu na pohlaví, je pořád láskou, od kdy je tedy pro Boha láska hříchem? Bůh, přeci nenávidět nemůže, nenávist je až moc lidská vlastnost na to abychom ji sdíleli s Bohem. Jestliže Bůh oplývá lidskou vlastností, je tedy stejný jako řečtí bozi, částečně člověkem. A není to přesně to, co se nám křesťané snaží vymluvit? Nesnaží se, abychom věřili, že Bůh je víc než člověk? A neměl by tedy, být povznesený nad lidské malichernosti jako je nenávist? Nemyslím, že jestli Bůh je, že někoho odsuzuje a nenávidí kvůli lásce. Pokud ale křesťané stále trvají na tom, že jejich Bůh nenávidí, pak tedy omluvte mou smělost, ale jejich Bůh není Bohem a není tedy víc než člověk.
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Astaer Astaer | E-mail | Web | 17. srpna 2016 v 22:11 | Reagovat

Tady je problém, co považuješ za lásku.
Pro nás křesťany láska znamená chtít dobro pro druhé. Homosexuální styk je ovšem vnitřně nezřízený, prostě špatný stejně jako jiné smilstvo. Takže v takovém případě to není žádná láska, spíš jen žádostivost.
K poslednímu odstavci – ano, Pán Bůh miluje každého člověka, ale nenávidí hřích. Stejně tak musíme přistupovat k ostatním i my. Pokud má člověk někoho opravdu rád, tak ho velmi rmoutí, když si takhle ničí život.

2 ilovenature ilovenature | Web | 20. srpna 2016 v 19:06 | Reagovat

Souhlasím s článkem i homosexuálové mají mít možnosti jako ostatní. Klip k písničce Katarze tomu dosvědčuje!!

3 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 16. září 2016 v 12:08 | Reagovat

[1]: Ano, tady je skutečně problém v tom, co považuješ za lásku. Myslíš, že v žádostivosti nemůže být láska?

"Pokud má člověk někoho opravdu rád"- oh wait? O jaké lásce mluvíš? O té krásné, přirozené a nepodmíněné? Nebo o té sobecké a podmíněné?

Naopak, mám pocit, že úplně každý sexuální styk je vnitřně zřízený.

4 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 16. září 2016 v 13:07 | Reagovat

[3]:
Nad dveřmi synagogy visí cedulka, na které je napsáno: „Vstup do synagogy bez pokrývky hlavy je stejný hřích, jako cizoložství.“ Po týdnu kdosi pod cedulku připíše: „Zkusil jsem obojí, nedá se srovnávat.“

5 Kim Lula Kim Lula | Web | 16. září 2016 v 13:09 | Reagovat

Zajímavý článek. Na toto téma jsem jich četla už hodně, přesto mě bavil číst a musím s ním souhlasit. Takové pěkné argumenty jsi použila. I jsem se pobavila, především u toho, že homosexualita je proti přírodě (což je vrchol blbosti a mnoho věřících asi doma nemá Discovery...)

Inu, jednou jsem tak seděla v obýváku, když se moje maminka socializovala s mou velice pobožnou tetou a padlo téma "homosexualita a adopce do homosexuálních rodin". Moje úžasná věřící teta, která miluje všechno živé a její neděle patří mši. Tetička prohlásila, že pro děti je lepší zůstat v dětském domově, než se dostat do homosexuální rodiny, která je tak moc proti bohu. Takže proběhla živá diskuze, která vyvrcholila tím, co by tetička udělala, kdyby jedno z jejich čtyř dětí bylo homosexuál. A tetička odpověděla "Každý den bych se za něj modlila a bůh by ho vyléčil." - předpokládám, že můj záchvat smíchu asi nebyl vhodná odpověď. Každopádně když se tetička zeptala mé matky, co by dělala ona, kdyby bylo její dítě na stejné pohlaví, a maminka po mně střelila takovým pohledem (ještě že tetička o mé slečně neví, ještě by se za mě začala modlit...), že jsme se následně potrhaly smíchy v pase obě...

Aneb krásné zážitky z rodinných posezení...

[1]: Názory jako tento ve mně probouzejí opravdu pozoruhodné sklony k násilným činům. A beru si to velmi osobně, vzhledem k tomu, že jsem to pochopila tak, že moje láska k mé slečně není láska. Řekla bych ti něco. Ale tuhle na úvod článku bylo vřele doporučeno vyhnout se nenávisti, tudíž... Měj hezký život ve své bublince, sluníčko.

6 Kim Lula Kim Lula | Web | 16. září 2016 v 13:10 | Reagovat

[4]: ...kdyby se mě někdo snažil najít, ležím tuhle pod stolem - nebojte, to jenom vypadá jako epileptický záchvat, ale není...

7 alka-fejetony alka-fejetony | E-mail | 16. září 2016 v 13:17 | Reagovat

Souhlasím s tím, že změnit názor je těžké. Já na spoustu věcí názor nemám, ale když už si ho vytvořím - na základě nejen informací, jejich ověření, ale pokud možno i osobní zkušenosti, pak mě jen tak něco nepřesvědčí, že to je špatný názor.
A inu ano - mělo by platit, že jsme si rovni bez ohledu na barvu pleti, pohlaví, sexuální orientaci, potažmo víru...
Ale tak vyspělé lidstvo není, a hned tak nebude.

8 periastringer periastringer | E-mail | Web | 16. září 2016 v 13:44 | Reagovat

Homosexualita je podle bible nepřirozená-zato mluvící had je v pohodě. Jelikož nemám ráda křesťanství a celkově náboženství tak si myslím, že každý ať chodí s tím kým chce. Protože bible mi z většiny příjde jako snůžka nesmyslů.

9 Bezejména Bezejména | 16. září 2016 v 13:46 | Reagovat

Vadí mi akorát to zneužívání slova svatba. Svatba vždycky byla mezi ženou a mužem. Tak to bylo, je a mělo by bejt i v budoucnu. Ať uzavíraj něco úplně stejnýho, co má stejnej právní statut, ale ať si tomu řikaj jinak.

10 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 16. září 2016 v 14:00 | Reagovat

[4]: Staré, ale dobré.

[5]: To není o Discovery, přece. A tenhle přitroublý názor není problémem jen věřících lidí.

[8]: Bible je snůžka nesmyslů? Há, oproti takové Bhagavadgítě ještě docela dává smysl, hehe.

[9]: Odkázuji tě na případ rusáka, co si vzal pizzu. Pořád ti ještě připadá pojem svatba jako něco, co je vůbec hodno toho, aby mohlo být označené jako "zneužívané"?

11 Patrik Patrik | Web | 16. září 2016 v 14:30 | Reagovat

Fakt klobouk dolů, kolik argumentů jsi našla. "Má to hlavu, má to patu" Nezbývá mi, než se vším souhlasit. Homosexuálové jsou zcela normální lidé, kteří si zaslouží vše, co heterosexuálové. Sice já sám nemám rád takové ty přehnané homosexuály (kluk, co se chová víc jak holka než samotná holka, nebo naopak), ale jinak proti nim vůbec nic nemám! Beru je za sobě rovné, pochopitelně. Kdyby společnost uvažovala alespoň trochu progresivně, nemuseli bychom tu téma "homosexualita" ani řešit :( A neortodoxní věřící?! Ti ať si jdou se svými hloupými řečmi někam...Moc hezký článek :)

12 Jana Jana | E-mail | Web | 16. září 2016 v 14:31 | Reagovat

Ano, z biologického hlediska i neplodná žena či impotentní muž jsou na odpis a jsou přítěží přírodě. Protože jediným smyslem člověka, jako každého jiného živočicha, je se rozmnožit. Když to nejde, jde o vadný kus.

13 Amissa Amissa | Web | 16. září 2016 v 14:44 | Reagovat

[1]: Proč by člověk nemohl chtít dobro pro člověka stejného pohlaví? Homosexualita neni o nezřízenym sexu.

14 Johnny Johnny | Web | 16. září 2016 v 14:49 | Reagovat

Adam a Eda :D :D Mám pocit, že písať takéto články je už trošku šťanie do vetra, lebo to už bolo všetko napísané desať na entú razí, každý rozumný človek chápe, že je to pravda a debila nepresvedčíš. Otázka na dnes: je zoofília láska? A čo pedofília?... úprimne, podľa mňa áno, lenže láska musí byť opätovaná, aby mohlo dôjsť ku... hm... fyzickému naplneniu.

15 Matěj Matěj | Web | 16. září 2016 v 14:57 | Reagovat

My, co konáme proti přírodě tím, že omezujeme populaci různých tvorů, kácíme deštné pralesy a flirtujeme s červeným tlačítkem od jaderných zbraní, nemáme právo posuzovat, co je proti přírodě a co ne. Souhlasím s autorem článku ve všech bodech.

16 Jane Jane | E-mail | Web | 16. září 2016 v 15:15 | Reagovat

Souhlasím s tebou ve všech bodech :-)

17 Heaven Heaven | Web | 16. září 2016 v 15:55 | Reagovat

Moc pěkné argumenty a mně nezbývá nic jíného než souhlasit :)

18 Amia Amia | E-mail | Web | 16. září 2016 v 16:43 | Reagovat

[12]: To není úplně jisté. Třeba zvířata žijící ve smečkách, kde se páří jen nejsilnější samec. Ostatní nejsou impotentní, pouze nejsou dost silní.

Ano, kdyby měli možnost, tak potomka zplodí. Ale model ,,páří se jen nejsilnější kus" je přirozený výběr, kdy je potomstvo co nejsilnější. A pokud nějaký tvor nemlže mít potomky kvůli biologiockým vadám, v podstatě se zase jedná o přirozený výběr. Tam, kde nefunguje společenský model ,,páří se jen nejsilnější".

[1]: Nechápu. Jak víš, že homosexuální styk je vnitřně nezřízený? Nenapdá mě absolutně žádný argument, proč by takový měl být.
Respektive, v čem se liší od heterosexuálního kromě fyzických dispozic, které s vnitřní touhou nejsou nijak propojeny

19 DRAK DRAK | Web | 16. září 2016 v 17:30 | Reagovat

[1]: aha, takže heterosexuální sex pro zábavu je vpořádku?
přečti si to pos obě znovu a pak si jdi ve své nenávisti nafackovat

20 DRAK DRAK | Web | 16. září 2016 v 17:34 | Reagovat

[12]: tak to je drsný blábol! nepřeji ti, abys nemohla mít děti. a pokud je máš, aby je nemohly mít ty tvé.
jak někdo může napsat něco tak hnusně odporného?
pokud tě to nakonec postihne, což se u rouhačů stát může, pak pochopíš. vadný kus...

21 DRAK DRAK | Web | 16. září 2016 v 17:37 | Reagovat

[14]: mícháš hrušky a jablka.
ale přečti si od S.Bovaryové druhé pohlaví, možná k svému úžasu zjistíš, co všechno je láska...

22 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 16. září 2016 v 17:38 | Reagovat

"Je to proti tradiční rodině" - tohle mě dokáže rozčílit. Co je tradiční rodina? Svět se mění a "tradice" se upravují. Jinak bychom žili pořád stejně jako před X stoletími.

23 Paralela Paralela | 16. září 2016 v 17:45 | Reagovat

[20]: to se obávám, že je v nevědomosti přestřelené...
(pardon, že se do toho míchám, ale tady bude asi hejtu víc než dost, bohužel!, tady se jedná o nerozpoznanou sebeironii, hádám :(. A tak myslím, že "pokud tě to nakonec postihne" tady hodně zabolí.)
**
Mír a lásku všem. Škoda, že hned první komentář to rozdmýchává do špatných směrů.

24 Anett Anett | E-mail | Web | 16. září 2016 v 18:17 | Reagovat

Nemám ráda kecy skrz víru...  lidi chodící do kostela, mešit atd.,  ať si klidně chodí, ale já je mám za to samé, jako sekty. Homosexualita je všude kolem nás a já ji toleruji, co je na tom, že se mají rády stejná pohlaví. Nechápu, jak někdo může takové lidi odsuzovat... na ukamenování jsou tu jiní.

25 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 16. září 2016 v 18:55 | Reagovat

Proti homosexuálům nic nemám, zkrátka se tak narodili, nemohou za to a přijde mi hnusný se jim za to vysmívat, stejně tak to platí pro černochy, Romy atd. Copak oni za to můžou, že se takhle narodili? Samozřejmě, že ne.
Jediné co mi přijde blbé, když povolují, aby měli homosexuálové děti.. to mi přijde proti přírodě. Dva chlapy ani dvě ženský nemůžou mít děti, to je proti přírodě. Dítě, které vyrůstá v takovéto rodin je chudák.. smějí se mu ve škole a podle mě ho to psychicky naruší a to mi nepřijde správné, ať si pořídí psa či co já vím, ale dítě ať z toho vynechají.

26 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 16. září 2016 v 19:17 | Reagovat

Pokud je homosexualita proti Bohu a pokud nás tedy Bůh tvoří, proč stvořil i ty homosexuály?
To přeci není o myšlení, to je o "nastavení" toho člověka.
Není to něco, co si člověk vybere, stejně, jako si neporučí, jestli poroste do metru a půl, nebo do dvou :-)
A nebo jestli se narodí s modrýma očima.
Tak to prostě je, no :-)
A jako mi nevadí modroocí lidé, nemá nic ani proti lidem s jinou sexuální orientací, než mám já :-)

27 I am Jane I am Jane | Web | 16. září 2016 v 19:39 | Reagovat

[26]: Přesně :)

28 ladies-view ladies-view | 16. září 2016 v 19:50 | Reagovat

Hezky napsáno. Já nerozumím tomu, proč se mají homosexuálové a lesby obhajovat? Co je komu do toho? Ubližují někomu? A proč by neměli vychovávat děti? Homosexualita přece není nakažlivá. Že by se jim ostatní děti posmívali? Pokud to dětem doma "normální" rodiče nebudou předhazovat, ani dětem to nepřijde divné, tudíž by se neposmívaly. Je to pouze jiné. A co má být? A proč by nemohli mít homosexuálové svatbu? Proč se lidi kolikrát pletou do věcí, do kterých jim ale vůbec nic není? Říká se: nesuď, abys nebyl souzen.....

29 Johnny Johnny | Web | 16. září 2016 v 19:57 | Reagovat

[21]: Ja si práveže myslím, že nemiešam :D A díky za typ.

30 Astaer Astaer | E-mail | Web | 16. září 2016 v 20:07 | Reagovat

Vida, jak můj jeden komentář dokázal zčeřit místní vody. :)

[3]: Dost povrchní pohled. Lidské jednání má také morální rozměr.

[5]: To vypadá jako trefa do černého, nebo jako ublížené ego? Píšu zcela obecně, vyjádřil jsem jen svůj názor, tak proč taková nenávist?

[13]: Bohužel většinou je homosex to hlavní, co homosexuály vede k sobě. Jinak té otázce nerozumím.

[18]: To snad plyne z jeho povahy. Protože je špatně zaměřen, nevede k plození.

[19]: Co mi to podsouváš? O tom nic v článku není, tak k tomu nic nepíšu. Ale když se ptáš – jakékoliv zneužití sexuality není v pořádku.

[23]: Proč do špatných směrů? Vyjádřil jsem odlišný názor, na tom není nic špatného.

31 Johnny Johnny | Web | 16. září 2016 v 20:17 | Reagovat

[30]: zlatino, nebuď kokot :D

32 Inteligentní Fakta Inteligentní Fakta | E-mail | Web | 16. září 2016 v 20:20 | Reagovat

Je to naprosto přirozené. Mnozí vědci si dokonce myslí, že sexualita je dána kulturním tlakem, a ve skutečnosti si každý časem sám vybere, co je pro něj lepší. Druhá věc je ale ta, že mnozí se snaží až příliš upozornit na to, že jsou normální. Původy a tak, to je prostě trapné.

33 Claw Claw | 16. září 2016 v 20:47 | Reagovat

Hezky napsáno.
Pro některé z komentářů: zajímavé, kolik lidí je křesťanů a jsou doslova zaslepení některými svatými zákony. Uvažovali jste někdy nad tím, co by znamenalo to, že na začátku byli jenom Adam a Eva? Hmm, incest, hřích.
A tohle prosím propagují lidi, kterým vadí homosexuálové -_-
Nikomu nic neudělali, tak proč by nemohli adoptovat dítě, když Ježíše mohli vychovávat Marie a Josef (který nebyl jeho otcem)? Nehledě na to, že je fyzicky nemožné, aby byla Marie pannou, že.

34 Geoffrey Geoffrey | Web | 16. září 2016 v 21:35 | Reagovat

Odpověď gaye křesťana, jako článek.
http://gerald-mccullouch.blog.cz/1609/co-se-bohu-nelibi

35 Annie Annie | Web | 16. září 2016 v 22:13 | Reagovat

Ámen, sestro. :) <3

36 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 16. září 2016 v 22:24 | Reagovat

Um.. Myslím, že jsme částečně zpět u toho, že náboženství dělá ve všem jen bordel...
Mě homosexuálové ani jiní sexuálové nijak nevadí vetší problém mám s jednou věcí - pokud je mi někdo nesympatický, nemám ho ráda a stalo se, že je to přítel mého kamaráda... A někomu nejspíš přijde, že ho nemám ráda kvůli tomu, že je gay.. A to je blbost..
Líbí se mi odstavec o svatbách - naše generace na to stejně nějak moc nebere ohled. A po delší diskuzi s kamarádem jsem zjistili, že svatba je dobrá hlavně v krizových situacích, kdy vás pustí k partnerovi, když leží v nemocnici.. Nadruhou stranu chápu, že chtějí mít tu možnost a jelikož na tom dnešní generaci povětšinou nezáleží tak moc, nechápu proč jim tu šanci nedat..
A s přirozeností - vždyť i nemoci jsou přirozené...

37 bezkrve bezkrve | Web | 16. září 2016 v 22:55 | Reagovat

[1]: *hlasité znechucené dávení*

38 Tucka Tucka | E-mail | Web | 16. září 2016 v 23:09 | Reagovat

Dokud jsem si nepřečetla větu v závorce "až na člověka samotného, ale to byl jen omyl", vypadalo to na dobrý článek. Ta věta změnila můj názor na autora

--------------------------------

[1]: Ničí si život? On si může někdo svoji orientaci vybrat? Ne, nemůže.
Žádostivost? Láska? Není to tak trochu propojené? Člověk je stejný jako zvíře (v tomhle), touží po svém protějšku, jak fyzicky tak psychicky (nechce být sám).
A do pekla proč by měla být homosexualita přirovnatelná ke smilstvu?

39 Bezejména Bezejména | 17. září 2016 v 0:20 | Reagovat

[10]: na tebe už mam alergii, neomarxistická idealistka ... Sem tam zabloudim na blog.cz a najdu tě snad pod kaźdou diskuzí.

40 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 17. září 2016 v 7:52 | Reagovat

[9]: No asi takhle, ono slovo "svatba" právně taky neznamená nic. Uzavírá se manželství a obřad je sňatečný, o svatbě Občan nehovoří, to je spíš vžité označení celé slavnosti mezi lidmi. A myslím, že všem bude jedno, jestli tomu bude říkat manželství, partnerství nebo obřad scelení lidských bytostí do jediného svazku třeba, jediný problém je, že manželství zakládá víc práv než partnerství. Ale to, co navrhuješ? Že by se tenhle rozdíl smazal a zůstalo to tak? Proč by  pak měly existovat dva instituty s totožnou náplní? To by bylo dost zbytečné. To bychom mohli pak klidně upravit uzavírání smluv mezi muži a potom přidat paragraf uzavírání smluv mezi ženami s obsahem "použije se úprava uzavírání smluv mezi muži". Prostě ptákovina, která jen říká, že sice už můžou totéž, ale že potvrzujeme rozdíl mezi nimi alespoň takhle a že hodit je do jedné skupiny se nám příčí.

41 Clariena Clariena | Web | 17. září 2016 v 8:05 | Reagovat

A já už jsem si myslela, že to snad v dnešní době ani není potřeba řešit. Divím se, že někomu ještě není pořád jedno, kdo s kým spí a kdo koho miluje... není to jeho věc. To je jakoby nějaký člověk jedl hodně salátu, někomu by se to nelíbilo a odsuzoval jej za to... proč? Je to jeho věc? Jeho tělo? Nějakým způsobem se ho to týká? Ne. Tak ať drží pysk.

42 Cleo Cleo | Web | 17. září 2016 v 9:54 | Reagovat

Pokud někdo má rád někoho stejného pohlaví, je to v pořádku. A myslím, že je i v pořádku to veřejně umírněně projevovat. Bohužel v mém okolí bydlí dvě ne příliš milé slečny, kterým je asi 16 a chodí spolu, a neustále ostatním dávají najevo, že jsou něco víc, protože jsou jedinečné a speciální a mají něco, co mi "obyčejní" heterosexuálové mít nemůžeme. A to mě třeba upřímně štve a připadá mi to hloupé.

43 Astaer Astaer | E-mail | Web | 17. září 2016 v 10:35 | Reagovat

[37]: emoční iracionální výkřik, argumentů prostý. LOL

[38]: Ano, je to bohužel tak. Homosexuálové mají velmi často psychické potíže, nemluvě o tělesných nemocech.
Ta otázka je nepřesná, měla by ses ptát na homosexuální styk. Smilstvo je samozřejmě jakýkoliv pohlavní styk mimo manželství, takže i ten homosexuální, protože manželství je možné jen mezi mužem a ženou.

44 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. září 2016 v 10:41 | Reagovat

[30]: Povrchní? Já nepopírám morálku. Ať si to po sobě čtu desetkrát, tak nic povrchního nevidím, zlatíčko. Řekni mi přesně, co povrchního tam čteš.

Jsi stvoření co je zbytečné, nikdo tě nikdy nemiloval a ani milovat nebude, protože za to nestojíš- "to vypadá jako trefa do černého, nebo jako ublížené ego?" Co kdybychom to zkusili takhle, hm?

"Bohužel většinou je homosex to hlavní, co homosexuály vede k sobě"- jé, aha. Začínám ti závidět, že jsi robot a nedokážeš nic cítit. Žádné další rozměry lásky... Občas to bývá výhodou.

Okey, až někdy uděláš něco, co nebude odpovídat naplnění Maslowovy pyramidy potřeb (třeba až si dáš po jídle zmrzlinu, ačkoliv už budeš sytý/á abych tě netriggla), tak se jdi zabít. Tvá existence se totiž najednou "špatně zaměřila".

Vážně si myslíš, že si můžeme po tisícileté historii lidstva vůbec dovolit použít pojem jako "zneužití sexuality"?

Protože...když už toho tolik víš o té morálce, tak by pro tebe mělo být snadné rozeznat, co je morálně správné a co špatné. Nebo není? A o odlišném názoru to moc není.

[39]: MARXISMUSMARXISMUSMARXISMUS! ADESETVYKŘIČNÍKŮ! Tak nebreč. Lol.
A víc diskutovat o svatbě nebudeme? Nebo jsi pohoršená a hodíš mě na whitemedia?

45 Astaer Astaer | E-mail | Web | 17. září 2016 v 10:57 | Reagovat

[44]: Píšeš, že shledáváš bez rozdílu každý pohl. styk jako zřízený. Tak to samozřejmě není. Když manžel/manželka cizoloží, tak je to proti jejich slibu a proti zaměření manželství a vůbec člověka.

To ostatní psaní je tvoje psychologická projekce? Nebo z pár mých komentářů poznáš celý můj život?

Nemíním tu sdělovat nic ze svého soukromí, ale obecně křesťan má tu výhodu, že si uvědomuje, že ho miluje "alespoň" Pán Bůh, i když hypoteticky by se nenašel žádný milující člověk.

Maslowova pyramida popisuje preference dost povrchních lidí. Řekl bych, že křesťan jí bude porušovat ze všeho nejvíc. :P

Proč by se neměl používat pojem „zneužití sexuality“? Na světě má všechno svůj účel, zneužít se dá ledasco.

To je fakt, není to o odlišném názoru. Nebudeme si vyměňovat názory na skutečnost, jak vidíme, že 4×4=16.

46 Matěj Matěj | Web | 17. září 2016 v 11:19 | Reagovat

Je docela zajímavé číst, jak někteří jsou schopni ohýbat různá fakta a ještě to skrývat za tradice nebo dokonce křesťanství, byť je naše společnost silně ateistická :-)

47 deweydumple deweydumple | Web | 17. září 2016 v 11:52 | Reagovat

Ziju v dobe, kdy me nebavi byt homosexualem, protoze vsichni mate potrebu nas obhajovat, jako bychom o to snad stali :D Radsi nas upalujte verejne na namesti, babis u toho muze rozdavat koblihy a uctenky od eet a podpori nasi ekonomiku, teplousi jsou slepa vyvojova vetev :D

48 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. září 2016 v 12:10 | Reagovat

[45]: Je. Nejlepším důkazem jsou přece zkušenosti. To druhé, co píšeš, je pravda jen z části. Manželství v průběhu časů a míst na světě mělo/má různé podoby. Ale když už jsme u toho, asi se shodneme na tom, že biblistika je krásný, leč složitý obor *mrk mrk*.

To by měla být především tvoje psychologická projekce, nepochopil jsi nic. Snažila jsem se ti přiblížit, jaké by to bylo, kdyby ti někdo tvrdil přesně to, co jsem napsala a dostalo by se ti nadutého vysvětlení "to vypadá jako trefa do černého, nebo jako ublížené ego?" Měl bys být ostatně jako správný křesťan schopen hluboké empatie.

Křesťan má výhodu v mnoha věcech, má spoustu berliček, které mu usnadňují život. Takový muslim má také výhodu v mnoha věcech, podobně na tom bude i žid. A co teprve takový atheista? V jeho životě se jistě také najde spousta výhod. Nejlépe jsou na tom ovšem agnostici. Pochopili, že celá existence je jedna velká nejistota a i z toho plynou výhody. Ono to bude asi takhle, ať už si člověk vykládá svět jak chce, vždy si ho bude vykládat tak, aby z toho pro něj plynulo co nejvíce výhod.

Maslowova pyramida. Povrchních. Okey, nenecháme tě tejden vysrat a uvidíme, jak bys mluvil po této zkušenosti o "povrchnosti Maslovovy pyramidy".

Protože váhám, jestli jsi schopen se mnou, či s kýmkoliv jiným zde přítomným vést filosofickou debatu, jež se bude stavět na pojmech- zneužití, sexualita a účel. Ale klidně můžeme *mrk mrk*

Fakta, fakta! Co jsou fakta! Dokaž mi svoje fakta takovým způsobem, že ani já, ani jakákoliv jiná mocnost na i mimo tento svět nebude schopna je vyvrátit! Kde se dá koupit patent na pravdu, co vlastníš? Ráda bych si také jeden pořídila. A jestli chceš zabíhat do rovin matematických, avšak ne jen těch omezených, co se učí ve škole, věř mi, že 4x4 nemusí být vždy 16.

Ještě mi věř to, že já jsem pravděpodobně ten poslední člověk tady, co by se jakýmkoliv způsobem snažil očernit, nebo shodit tvoje náboženské přesvědčení. Jen nedokážu přimhouřit oči před zabedněností jako takovou.

49 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. září 2016 v 12:12 | Reagovat

[47]: To spousta lidí. Naštěstí. Smrt hlouposti!

50 Astaer Astaer | E-mail | Web | 17. září 2016 v 12:58 | Reagovat

[48]: Zkušenost není nejlepší důkaz, někdy to může být tak: co člověk, to jiná zkušenost. Částečně právě vycházím z jakési zkušenosti či pozorování ostatních lidí. Ti, co jsou nestálí a střídají partnery, bývají velmi málo šťastní.

Moje psychologická projekce??? Promiň, ale já nejsem ten, co by si myslel, že je někdo na světě zbytečný. To jsi mi podsouvala ty, takže proto se ptám, jestli to byla projekce tebe na mě.

Nevím, v čem by měl mít křesťan nějakou velkou výhodu. Křesťan je v opozici vůči velké části světa, proti tolika svodům, dokonce musí být proti hříšným žádostem svého těla i proti sobě samotnému, aby umenšoval svoje ego a myslel víc na ostatní. To není nic jednoduchého z čeho by plynuly nějaké výhody.
Agnosticismus je hloupost.

Neříkám, že ta pyramida nedává vůbec smysl, ale měl jsem na mysli např. to, když někdo obětuje uspokojení fyzických potřeb jako je jídlo a spánek apod. kvůli něčemu jinému, co je na vyšší pozici. Nebo když morálku, která je tam dost nízko, má nejvýš, nebo např. jako vyšší potřebu uznání ostatních apod. člověk úplně odhodí a jde např. za tím prokazovat nezištnou lásku. Rázem je všechno jinak.

Nevlastním žádný patent na pravdu, pravda se nedá vlastnit. Proč mi to automaticky podsouváš? Je tomu tak, že Pán Bůh=Pravda, to je veškerý pramen, z kterého čerpá katolická Církev. Jestli máš skutečný zájem, což by mě velmi potěšilo, tak tě odkazuji na nauku katolické Církve, tam čerpám. Samozřejmě nevím všechno, často se můžu vyjádřit nepřesně nebo dokonce chybně.

Příkladem z oblasti matematiky jsem chtěl jen ukázat, že na pravdu mít názor nejde. Nic jiného mě zrovna nenapadlo, ale můžeš si vzít nějaký jiný příklad z logiky, třeba to bude pro tebe víc zřejmé. Pravda prostě je bez ohledu na to, co si o tom kdo myslí.

Věřím ti to, nakonec jsi tu jedna z mála, co se mnou nějak diskutuje a nepíše jen nějaké fráze plné emocí. Ale ta poslední věta - mám to chápat tak, že si myslíš, že jsem nějak zabedněný? A v čem např.?

51 Ni Ni | E-mail | Web | 17. září 2016 v 13:07 | Reagovat

[1]: Dovoluji si ti oznámit, že to co píšeš je Holý nesmysl. Láska je láska - Bůh je láska. A to, že někdo prostě není a sní nemůže být zamilovaný do opačného pohlaví, není hřích. Ten kdo to tak má se už tak narodil, má to tedy od boha. Protože nikdo jiný mu to nemohl dát.
I křesťan může být LGBT. A klidně i pravoslavný nebo katolík, ne jen protestant.

[2]: Buhužel úplně tak nemají :)
Smutná to věc

[5]: Chápu, mám to též takto zajímavě v rodině, i když proti je ta nevěřící část. Naopak moje hluboce věřící babička je naprosto v pohodě, dokonce je spíše až podporující :)

[7]: Souhlasím s tebou. A obávám se, že jen tak hned nebude. Možná nikdy dokonce. Nebo to nastane až přijde Boží království..

[10]: Prostě nepřejdu bez reakce.. :dd (y) (y)

[11]: (y) Tnx!

[13]: :) (y) to máš pravdu

[15]: to 'flirtování s červeným tlačítkem od atomovky' ano máš pravdu i v tomto :d

[16]: [17]: já též

[19]: Tvé doporučení stojí za zkoušku pro toho pisatele 1. komentu :) (y)

[21]: Láska je láska to teda ano :)

[22]: <3 to zkus vysvětlit těm demonstrantům proti Pride :)

[23]: Vždy se najde něco negativního, bohužel tady to je hned první komentář :(
Ale zase je tu i mnoho pozitivních :)

[25]: Ty děti jsou v pohodě. Lepší žít v homosexuální rodině než v rodině heterosexuální kde je naprosté peklo. (Alkoholismus, drogy, násilí..) Myslím, že se není za co stydět. No, pokud jsi si nevšimla, tak důvod k šikaně si lidé najdou všude, úplně všude, takže je jedno jestli máš takovou nebo jinou rodinu..

[26]: Máš naprostou pravdu. Je to vrozené, to že to člověk nezjistí hned (například jako tu barvu očí) z toho nečiní nic co by nebylo dobré :)

[28]: Tvůj názor je skvělý a dává opravdu smysl :)
Bohužel lidé jsou lidé, však to vidíš kolem..

[31]: :d

[32]: Je to vrozené.. Chápeš? Vrozené. Nevybereš si, nejde to

[34]: Ano, být věřící a zároveň LGBT je možné.. To moc dobře znám :)

[35]: I tobě :d
Chápem ťa..

[36]: (y) berem, je to pravda

[38]: <3 já s tebou prostě souhlasim..

[41]: Někteří lidé to prostě nepochopí, snad ani nechtějí pochopit..

[42]: Možná ti to tak jen přijde. Já jsem taky podle některých lidí skoro pořád arogantní a tak.. :d takže :)

[43]: Co jsi to za tvora? (What??)

[46]: Ne každý je ateista..

[47]: Aby se ještě něco takovýho stalo :d
Neděs lidi :d

- Takže něco pro autora, pokud to ještě dám.
Svatby kostelech homosexuálních párů jsou možné, ale farář/ka vám to nemusí přijmout prostě může říct, že tento pár nechce oddávat, ale to může říct i heterosexuálnímu páru.
- To s těmi dětmi je trošku složitější a stále se to řeší..

Teď něco "o(de) mně" protože svými reakcemi jsem vám v tom mohla udělat trochu zmatek..
Jsem bisexuální osoba (více na slečny) a věřící (katolička, a tak.) tvor, nikdo mi nedokáže namluvit, že to nejde, protože Bůh je láska a láska je láska. Když nás tedy všechny (muže i ženy) miluje (On) tak je gay? Když miluje muže? Nebo snad bisexuál? Ještě by šlo navrhnout, jestli náhodou není pansexuál.. Ale on nás nemiluje tou "romantickou láskou" takže je to prostě stejné jako láska rodičů. (Je to přece otec i matka..)

52 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. září 2016 v 13:42 | Reagovat

[50]: Nedáváš smysl, to je přesně to, co je krásné. Rozmanitost. Co člověk, to jiná zkušenost. Zkušenost je nejlepším důkazem pro člověka samotného. Stav mysli na LSD druhému člověku také nevysvětlíš, pokud si ho onen člověk sám neprožije. Pozorování je zrádná věc, je lepší si tím projít. Tvé pozorování ostatních lidí může stát na velice vratkých nožičkách, vzhledem k tomu, že je založené jen na tom, co vidíš/slyšíš/vnímáš a né na zkušenosti. Já mám například zkušenost zcela opačnou, čim větším počtem postelí jsem si prošla, tim víc mě to udělalo/dělá šťatnou.

Ale to vůbec není o té zbytečnosti, proboha. Copak nechápeš, že jsem se jenom pokusila ti nastavit zrcadlo způsobu, jakým jsi odpovídal?

Cože? Prosim? To snad ne, snad v sobě nevidíš chudáčka, který "je v opozici vůči velké části světa"? Takhle by přece náboženská zkušenost vůbec neměla fungovat. Samozřejmě, že má křesťan velké výhody. Měl by si jich být dokonce vědom, ne?

Přesně o tom právě Maslowova pyramida vypovídá. Když se budeš dusit cyklonem v plynové komoře v Auschwitzu, budeš  mít nějakou morálku naprosto v píči, protože tvoje základní potřeby nebudou ukojeny.

Proč mi podsouváš, že ti něco podsouvám? Tak to není. Věta: "to je fakt," se zakládá na pocitu, že ten, kdo ji vyslovil si myslí, že má patent na pravdu. Stejně jako věta: "Bůh= pravda," jenže když si to hned pojistíš tím, že takhle to říká katolická církev, tak...v tom případě jsi mě nahnal do slepé uličky. Přesně tohle je exemplární případ jedné z výhod, o kterých jsi prohlásil, že nevíš, v čem bys měl mít jakožto křesťan výhodu. Mám skutečný zájem, neboj. Náboženství obecně je totiž předmět mého studia.

Uááá, filosof ve mě pláče. Chceš vědět z čeho mám pocit, že jsi zabedněný. Konkrétně z vět: "na pravdu mít názor nejde" a "Pravda prostě je bez ohledu na to, co si o tom kdo myslí," když pár odstavců předtím píšeš, že pravda se nedá vlastnit.

...a taky z toho, že zcela nestoudně prohlásíš, že agnosticismus je hloupost.

53 Kim Lula Kim Lula | Web | 17. září 2016 v 14:38 | Reagovat

[10]: Není, jistěže ne, jen jsem vybrala z mnoha faktů ten, který mě vždy pobaví nejvíc, co je celé :)

[51]: Ono největší humor je, že moje matka je taky dosti homofobní, takže si upřímně nejsem jistá, co je to za srandu, že ten můj vztah akceptuje. Asi bezvýhradná mateřská láska nebo co... Akorát se pořád více bavím, protože můj brácha vykazuje jisté... sklony k tomu, vydržovat si chlapce, takže... myslím, že jestli se toto vyvine směrem, kterým to vypadá, že se to vyvine... uhm.

Každopádně, i nevěřící část rodiny je velmi proti tomuto, každopádně nikdo z nich nemá potřebu přesvědčovat o své pravdě tak vehementně, jako právě moje velice pobožná tetička (která je o tom schopna vést několikahodinovou konverzaci), proto jsem zmínila právě ji :D

[30]: ..uhm.

54 Kim Lula Kim Lula | Web | 17. září 2016 v 14:39 | Reagovat

[53]: ...dvakrát každopádně v jedné větě, teď zním jak postižená...

55 Bridget Bridget | 17. září 2016 v 14:48 | Reagovat

No páni uf, musím říct že pročíst se všemi komentáři byla fuška. Nesmírně zajímává fuška. Moc Vám děkuju že jste si dali tu práci sem psát své názory a myšlenky a někdy se i opravdu rozepsali a vraceli se sem a udělali tu z toho takové menší diskuzní fórum. Myslím, že pro mne jakožto pro autora je skutečnost, že Vám můj článek za to stál neuvěřitelně potěšující. Zároveň děkuji, že jste se vesměs (až na výjimky, ale chápu že bez těch to nejde)vyhnuli projevům čiré nenávisti či sprostým slovům. Každopádně gratuluji a zároveň moc děkuji všem co nemají s homosexualitou problém, a nebojí se tu našich "3 procent" otevřeně zastat. Děkuji.

56 Astaer Astaer | E-mail | Web | 17. září 2016 v 14:52 | Reagovat

[51]: Tak všechny vášně jsou neutrální, ovšem některé vedou ke špatnému chování. Konkrétně v této problematice - homosexuální sklony nejsou hříchem (ani to nikde netvrdim!), ale to, k čemu vedou, už je.

[52]: To já chápu, že zkušenost člověka přesvědčí nejlíp. Ale přesto to není nic jistého, tak jako experiment. Jenže já jsem psal, že ČÁSTEČNĚ vycházím i z pozorování, ne že JEN. Primárně vycházím z jiných skutečností.
Podle mě to bude s těmi postelemi jako s penězi, lidi bažící po penězích se taky domnívají, že čím jich budou mít víc, tím budou šťastnější. Všechno je to pozlátko, když bohatý bankéř zkrachuje, tak spáchá sebevraždu. Bohatí lidé stejně cítí prázdnotu, nakonec zjistí, že v bohatství štěstí nespočívá. Tak ani v milostných pletichách ne. Všechno tohle je jako droga. Člověk, aby ho to uspokojilo, potřebuje pořád víc a víc. A konečné štěstí a naplnění nepřichází.

Nepsala si jen o zbytečnosti, tu jsem jen zdůraznil z mého pohledu jako nejvíc zarážející, vzhledem k tomu, z čeho se vyznáváš ve svém profilu. Uznávám, že jsem to té ženě nenapsal moc dobře, pokud se ale vyjadřuji obecně a dotyčná to hned bere osobně, jako bych jí to říkal přímo do očí, tak co si mam o tom myslet.

Nechápu, proč pořád přecházíš do osobní roviny, nedělám ze sebe žádnýho chudáka, píšu, jak to prostě je. Zkus to nějak rozporovat a ne zas v diskusi podsouvat, co kdo v sobě vidí. Děkuju.

U Maslowovi pyramidy si vypomáháš extrémním případem, ale to je zcela zbytečné. Už jsem psal, že nepopíram, že ta pyramida někdy, třeba i často, funguje, ovšem bylas to ty, kdo mi doporučoval se zabít při sebemenším porušení té pyramidy. Na to jsem ti odpověděl, že její porušení v životě křesťana může být vcelku běžné, uvedl jsem příklady. Takže nerozumím, o co se tu snažíš.

Proč by se měla věta „to je fakt“ automaticky zakládat na nějakém pocitu, nota bene na pocitu na patent pravdy? To bude spíš jen nějaký (tvůj) předsudek.
V první řadě nejde o katolickou Církev, ale o ontologii, kde pojmy Bůh, Dobro, Pravda jsou totožné. Že se odvolávám na katolickou Církev je určitá zkratka, ale ani katolická Církev netvrdí něco jen tak, protože by si to vymyslela. Nic si nevymýšlí. Možná by ses měla seznámit s filosofií podle sv. Tomáše Aquinského, tam se dočteš všechna vysvětlení, i např. proč Pán Bůh=Pravda. Máš to štěstí, že na svém blogu jsem dal výňatek z knížky, kde se rozebírá právě tahle vlastnost Jsoucna. :)

Jestli máš v sobě filosofa, tak místo trapného „uááá“ mi vysvětli, jak pojímáš pravdu, zřejmě vycházíš z něčeho diametrálně odlišného, jinak bys mi rozuměla.

Agnosticismus je samozřejmě hloupost z významu toho slova. Pokud se tvrdí, že nejsme schopní poznání, jak se došlo k poznání tohoto tvrzení? Je to logický nesmysl, to si někteří agnostici uvědomili, tak nezbývá nic jiného, než stará známá hereze - vybrat si jen oblast, kde agnosticismus jakože funguje. Nezajímám se o tyhle hereze, takže se tím víc nechci zabývat.

57 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 17. září 2016 v 15:08 | Reagovat

Hmmm, mělo se myslím, zůstat u klonování z žebra...

58 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 17. září 2016 v 15:42 | Reagovat

[56]: A kde přichází konečné štěstí a naplnění? Odpovíš mi motivem, co ti předsouvá tvá víra a já jsem opět ve slepé argumentační uličce.

Mysli si o tom přesně to, co by sis myslel, kdyby ti někdo řekl větu, co jsem ti napsala já. (Hou, hou...z čeho se vyznávám? Kde jsi k tomu přišel?)

Nechápeš? Tak proč jsi napsal, že: "Křesťan je v opozici vůči velké části světa, proti tolika svodům, dokonce musí být proti hříšným žádostem svého těla i proti sobě samotnému, aby umenšoval svoje ego a myslel víc na ostatní?" A zase mi podsouváš, že ti něco podsouvám. Nene! *vypláznutej jazyk*

A na co jiného chceš poukázat, než na extrémní případy, kdy neukojení základních potřeb bude důvod všeho dalšího zmaru? Jde snad poukázat na něco jiného? To moje "zabij se" asi takhle...mluvil jsi o špatném (zbytečném, nesmyslném) zaměření sexu, což je podle mě holý nesmysl. Já použila příklad špatného (zbytečného, nesmyslného) zaměření nasycení se. Souvislosti? Vidíme, nebo nevidíme?

Jaký předsudek? To je fakt znamená snad něco jiného, než když někdo řekne, že je to fakt?

Tak se vyvarujme zkratek, to mate. U Akvinského jsem se teda osobně opravdu nedočetla všech vysvětlení, resp. neukojil moji touhu se ptát dál. A Akvinský nepodal jen jediný důkaz boží existence. Když už třeba operujeme s tím ontologickým, tak se mi moc líbí, jak s ním pracuje Kant, nebo ještě lépe empiristé.

Waß? Proč trapného? Jelikož často podléhám pudům a emocím, tak jsou mi citoslovce blízké. To tedy vycházím, na pravdu lze mít názor, vidíme to všude kolem, je to přece tak aktuální téma. Použiju první věc, co mi jde na jazyk a to současný dění dneska na Václaváku motající se okolo fightu  tzv. fašounů a tzv. sluníčkářů. Dva tábory s odlišnou pravdou. Tak jak, že nezáleží, co si kdo myslí. Příkladů jsou tisíce.

A samotná absolutní pravda by měla být, nazvu-li to hrubě, souhrn všech pravd.

Co? Ale to je víc o zkušenosti, než o poznání.  

Safryš, ale tak to je těžký, když používáš teologický jazyk. Ten totiž nemá pojmy, které obsáhnou všechny oblasti a už vůbec ne bavíme-li se o agnosticismu. Ale rozumím, že o tom se diskutovat nedá, když vůbec nepočítáš s tím, že jsou i nějaké jiné možnosti.

[57]: Za tuto větu si zasloužíš srdíčko ❤ a pusu 💋

59 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 17. září 2016 v 15:52 | Reagovat

Naprosto souhlasím s tím, co jsi napsala. Co se týče náboženství - existují i věřící, kteří tolerují homosexuály. Protože ani všechny věřící (i stejné víry) nemůžeme házet do jednoho pytle (asi jako, že je možné být v pohodě s muslimy, ale mít problém s radikálními islámisty). Tím pádem ani nemůžeme věřící soudit podle jejich svatých knih (mnoho z nich je ani nečetlo).
Co se týče tradice, chápu, že nevěsta v bílém a ženich s motýlkem k tomu patří. Ale také nevidím problém na tom, co by mělo být "porušením tradice" to, že jsou ženichové / nevěsty dva / dvě. Právě to, co dělá svatbu tradicí je házení kytice, rozbití talíře a bezpochyby "ano" a "můžete se políbit". A rozhodně na tom není nic, co by mělo homosexuálům bránit v manželství.

Jednoduše - pořád tu budou omezení lidé, co to nepochopí, ale my chytří - víme :))

60 Anna 13 Anna 13 | E-mail | Web | 17. září 2016 v 20:02 | Reagovat

Ahoj.
Napsala jsi vynikající článek, se kterým mohu plně souhlasit. Kéž by se na náboženství zapomnělo a  lidé by otevřeli oči a uvědomili si, co Bůh vlastně chce. Jediné co chce je, abychom byli šťastní. Pokud je muž šťastný s mužem, je to tak správně.

Máš úžasný blog a držím ti nadále v blogování palce. Jsi velmi dobrý a moudrý člověk.

61 Amia Amia | E-mail | Web | 17. září 2016 v 20:10 | Reagovat

[30]: Takže 99% všech heterosexuálních styků je také nezřízených a bohu nemilých, protože jsou způsobeny touhou a ne prostou touhou po dítěti?

Homosexuální styky byly zaznamenány i ve zvířecí říši. Tam jsou v pořádku, protože zvířata nebyla stvořena k božímu obrazu, nebo z jiného důvodu? Nebo ani tam nejsou v pořádku? A pokud ne, jak je vysvětluje křesťanství, když zvířata nemají lidský dar vědomí a svobodné vůle (což je jediný důvod, který mě napadá, proč se homosexuálové příčí jejch stvoření jakožto bytostí mající za úkol milovat se a množit)?

62 Wendy Wendy | Web | 17. září 2016 v 21:16 | Reagovat

Kdyžtak taky prosím,pokud by jste vyplnili dotazník na téma Homosexuálové:)
https://www.survio.com/survey/d/Q5J6F8X3S7H4A9N7U

63 Městoběžník Městoběžník | 18. září 2016 v 1:22 | Reagovat

[1]: Dokonce se mi chce zeptat, jestli věta "homosexuální styk je vnitřně neřízený" vychází z osobní zkušenosti? :-)

Ale nejsou všichni křesťané stejní, např. moje kamarádka, heterosexuální, aktivní (nebo jak to vyjádřit) katolička, umí homosexuální partnerství bránit a určitě není sama. Takže nejde všechny křesťany házet do stejného pytle. No a ateisty rovněž.

Jinak pěkný článek, ale připadá mi, že dnes už by podobné články ani diskuse neměly vůbec vznikat, snad jen výjimečně. Nějak jsem čekala, že společnost, navíc mladých lidí, už by tuto orientaci měla dávno vnímat jako normální samozřejmost.

[25]: Jenže to, že se takovým dětem ostatní smějí a něco jim předhazují, není problém jejich, ale chyba naše (tzn. většiny). My se jim nemáme smát a něco jim předhazovat.

Mimochodem děcka (i dospělí) se druhým smějí i za tisíce dalších věcí. Kolikrát ve škole stačilo být v něčem trochu jiný, třeba člověk ještě neměl mobil, nebo měl divné boty atd., a v některých případech měli někteří na roky dopředu zajištěny pomluvy a posmívání a přesto to s orientací nijak nesouviselo.

64 Městoběžník Městoběžník | 18. září 2016 v 1:24 | Reagovat

[63]: ke třetímu odstavci by mělo být "nejen tuto orientaci". Protože samozřejmě neexistují jen dvě, škála je pestřejší.

65 Pozorovatelka Pozorovatelka | Web | 18. září 2016 v 12:21 | Reagovat
66 Pozorovatelka Pozorovatelka | Web | 18. září 2016 v 12:24 | Reagovat

[1]: Homosexualita není pouze věc ctižádosti a sexuálního styku. Stejně jako je to mezi heterosexuálními páry, mají spolu i vztah psychický. Samozřejmě nejspíš ne všichni, ale to se týká také heterosexuálů. A popravdě spoustu věcí, co dělají homosexuálové, dělají i heterosexuální páry a nikomu to nevadí.

Jinak moc hezký článek, od začátku do konce s tebou souhlasím.

67 Pozorovatelka Pozorovatelka | Web | 18. září 2016 v 12:27 | Reagovat

[66]: Uh, místo ctižádosti tam má být samozřejmě žádostivost. To je tak, když dělám víc věcí najednou a nesoustředím se. :D

68 Astaer Astaer | E-mail | Web | 18. září 2016 v 12:33 | Reagovat

[58]: Když máš tak ráda zkušenosti a jsou pro tebe tolik důležité, tak to naplnění a štěstí, které hlásá křesťanství, zažívá víc jak 1 miliarda lidí, připočtu-li nekatolíky, tak se to blíží ke 2 miliardám.

Myslím, že můžu těžko změnit to, co vidíš v mých větách. Poukazoval jsem na to, že tam vidíš něco, o čem ani nepíšu. Ale už se tím opravdu nechci zabývat.

Tak už jen k té pravdě. Nevyjádřil jsem to zrovna moc dobře. Šlo mi o to ukázat, že názor nerovná se pravda. Jinak na pravdu lze mít názor v tom smyslu, jestli se někomu líbí nebo nelíbí, to jistě. Ale pravda, aby byla pravdou, musí být zřejmá a jistá. Ve sporech ohledně migrace a podobných nejde o nějaké „pravdy“, to jsou právě názory. A slovo hereze, jak jsem ho použil, nemusíš nutně chápat v theologickém smyslu. Hereze prostě znamená vybírat si, co je pravda a co ne podle libosti.

[61]: Opravdu nevím, jak velké procento pohl. styků je vedeno špatným směrem, ale nejspíš hodně. Ale je to trochu jinak, než píšeš. Pokud vezmeme řádně sezdané manžele, tak jedinou podmínkou, aby ten styk nebyl hříšný, je, aby se nebránilo jakýmkoliv způsobem početí dítěte. To je vše.

K druhému odstavci: ano, zvířata nemají rozum, a tak nepoznávají dobro a zlo, o morálce u nich nejde vůbec mluvit.

69 Pozorovatelka Pozorovatelka | Web | 18. září 2016 v 12:42 | Reagovat

[68]: Konkrétně o tom, jestli názor může být pravda jsem měla nedávno dlouhý rozhovor s kamarádkou. Nakonec jsme došly k tomu, že názor vlastně pravda být může, i když by se lépe dalo říct, že může být správný názor, to ovšem nevím, jestli jsi to takhle myslel. To je už ale konverzace mimo téma, navíc se vám do toho nechci vměšovat.

70 Astaer Astaer | E-mail | Web | 18. září 2016 v 12:48 | Reagovat

[66]: To nepopírám, ovšem ta žádostivost převažuje. My křesťané rozlišujeme různé stupně lásky: erós, filia a agapé.

Trochu to rozeberu, pomůže to k lepšímu pochopení mého komentáře [1]:
Láska, která je založená na tělesné přitažlivosti a žádostivosti, je erós. Bohužel lidé v současnosti při slově láska si představují především tenhle typ. Ale když křesťani mluví o lásce, mají na mysli tu agapé. Taková láska znamená chtít dobro pro druhého, má být nezištná a neegoistická. To je pro nás skutečná láska, která nás má vést.

71 Astaer Astaer | E-mail | Web | 18. září 2016 v 12:56 | Reagovat

[69]: Myslím, že když bychom dali nějakou důslednost stranou, tak by se dalo říct, že správný názor je skoro pravda. Ale stejně trvám na tom, aby se to odlišovalo, ta slova nejsou zaměnitelná, každé má svůj význam. Názor je spojený s osobou, kdežto pravdivé tvrzení je nezávislé na jakékoliv osobě. Takhle tomu rozumím.

72 Pozorovatelka Pozorovatelka | Web | 18. září 2016 v 12:59 | Reagovat

[70]: Ale jak můžeš vědět, že žádostivost převažuje? Tohle rozdělení lásky se mi líbí a souhlasím s tím, ovšem znám spoustu heterosexuálních lidí, kteří sotva tu třetí - agapé - zažili. A věřím, že i někteří homosexuální lidé jsou spolu jen díky přitažlivosti a žádostivosti. Ale co se týče vědy, je tahle láska prvním stupněm lásky celkově. Tím myslím to, že ze začátku tě člověk převážně přitahuje, až pak to začíná být, jak říkáš ty, agapé. V tomhle vážně nevidím mezi heterosexuály a homosexuály rozdíl, jediné, co je rozdílné, je to, s kým jsou. A to by se rozhodně nemělo nijak kritizovat, člověk může opravdu milovat i osobu stejného pohlaví.

73 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 18. září 2016 v 13:09 | Reagovat

[68]: Já si myslím, že lidi zažívají štěstí obecně. A je fuk, jestli jsou křesťané, muslimové, židé, satanisti, ilumináti, teplý ilumináti, bi ilumináti, trans ilumináti, otherkin nebo členy The church of the flying spaghetti monster.

Touha hledat pravdu, která je proměnlivá a rozdílná z každého úhlu je prostě rakovina. Rozhodně nesouhlasím, že je zřejmá a jistá, nic není zřejmé a jisté. Hereze mi ale ani jinak znít nemůže, než jako teologický pojem.

Zase...to je těžký, když si někdo myslí, že je sex něco, co je snad přerýsovaný, jak řádky na procvičování písma pro prvňáčky. A že to nemůže být i pořádná sranda. Hi hihi.

Chmmm, jestli ono to nebude tím, že dobro a zlo jsou jen pojmy, co vymysleli lidé, aby si usnadnili orientaci ve světe okolo nich *mrk mrk*

[70]: Jenže jediná nepodmíněná láska je ta mateřská. Občas. Jinak to bude vždycky především sobecká záležitost. Možná by bylo lepší si uvědomit, že budou asi i další "lásky," než jenom ty tři.

74 Astaer Astaer | E-mail | Web | 18. září 2016 v 13:17 | Reagovat

[72]: To je jednoduché, kdyby převažovala láska-agapé, tak si homosexuálové nebudou ubližovat pohl. stykem. O ubližování jde nejen z pohledu psychologického a morálního, že se to příčí zaměření lidské sexuality a rozumu, ale také z tělesného hlediska.
S tím dalším, že není rozdíl mezi hetero- a homosexuály, souhlasím. Proto je samozřejmě i morální problém, když se i heterosexuálové nechávají ovládat tělesnou láskou - chtíčem, a tak střídají partnery jak ponožky. U homosexuálů se k tomu přidává akorát ta nepřirozenost styku.

75 Pozorovatelka Pozorovatelka | Web | 18. září 2016 v 13:23 | Reagovat

[74]: Lidé nejsou žádní svatoušci, to jak homosexuální, tak heterosexuální. A ,,ubližování pohlavním stykem"? V tom případě to dělají i heterosexuálové, protože rozhodně ne každý pohlavní styk je za účelem reprodukce.
myslím, že problém je to, že tělesnou lásku automaticky vyřazuješ i z těch vážných, psychicky hlubokých vztahů. To, že se muž a žena, žena a žena, muž a muž, úplně kdokoliv doopravdy milují, neznamená, že spolu nemůžou mít sex, který není kvůli vytváření potomstva, ne? A heterosexuálové, jak už jsem říkala, spolu taky nemají jen ten typický sex.

76 Astaer Astaer | E-mail | Web | 18. září 2016 v 13:32 | Reagovat

[73]: Chápu, že pro tebe jako nevěřící v Pána Boha objektivní pravda nemůže existovat, a tak je to jen o individualismu. V takovém případě se samozřejmě musíš vzdát jakéhokoliv vnucování názoru, který je jen tvým individuálním náhledem.
Takový přístup je nerozumný, protože Pán Bůh existuje, tak i objektivní pravda je. Sice jsem nestudoval filosofii, ale když přijde řeč na sv. Tomáše Aquinského, tak mě zarazilo, že si neslyšela o jeho 5 důkazech. Známý kosmologický důkaz je zcela pravdivý, tolikrát ověřený, dokonce i počítačem.
Chápu i to, že zlo a dobro jsou pro tebe jen lidské výmysly, atheista nemůže také nic jiného tvrdit. Ale to samozřejmě tak není, protože, jak už jsem psal, Pán Bůh je veškeré Dobro, jak dokazuje ontologie, tak všechno, co je proti Němu je zlo. On je tedy zdrojem objektivní morálky. Ale i bez toho člověk poznává, že něco je dobré a něco špatné.

77 Astaer Astaer | E-mail | Web | 18. září 2016 v 13:42 | Reagovat

[75]: Nevylučuji tělesnou lásku, mezi manželi je naprosto běžná spolu s vyšší formou lásky. Jenže láska-agapé může být i bez té tělesné, např. mezi skutečnými přáteli.
Ono jde spíš o to, co člověk dává na první místo. Ta skutečná láska (agapé) jde ruku v ruce s pravdou a opravdovým dobrem. Pokud někdo miluje touhle láskou, dává jí na první místo, bude mít na zřeteli nejen své pravé dobro, ale i dobro druhých. Proto se vyhne čemukoliv, co by bylo proti téhle lásce a dobru.

78 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 18. září 2016 v 13:43 | Reagovat

[76]: Ale já neřekla, že jsem nevěřící.

Tohle je debata na dlouho. Existuje, neexistuje...kdo ví? O pěti důkazech přirozeně vím a vím toho o nich spoustu. Argumentovat tím, že je jakýkoliv z těchto důkazů něčím ověřený je nerozumné, o to je ještě komičtější argument, že "to ověřil i počítač." Počítač jakožto stroj vytvořený člověkem, achjo.

Opět, kdo mluvil o mém ateismu? Z celé debaty s tebou jsem získala jen jeden pocit: "BŮHEXISTUJEBŮHEXISTUJEANICJINÝHONEMŮŽEBEJTŽÁDNÁJINÁMOŽNOSTNEPŘÍCHÁZÍVÚVAHUPROTOŽEBŮHEXISTUJEATONEJDEVYVRÁTIT!" Jakmile někam nacpeš boha, resp. jakmile něco odůvodníš bohem, tak je druhá strana automaticky ve slepý uličce.

79 Pozorovatelka Pozorovatelka | Web | 18. září 2016 v 13:44 | Reagovat

[76]: Promiň, ale to, že ty věříš v Boha, neznamená, že přístup nevěřícího je nerozumný. A rozhodně nedělej z lidí, kteří v Boha, ve kterého ty věříš, nevěří, něco menšího, protože i v tomhle má každý svůj vlastní názor, který by měl rozumný člověk respektovat.

80 Pleasure2u Pleasure2u | 18. září 2016 v 13:55 | Reagovat

Je vtipné, jak všichni křesťani říkají, že Bůh miluje lidi/hříšníky, ale nenávidí hřích, vzhledem k tomu, že v Bibli nic takového nestojí. Oni si to prostě sami vymysleli. Oni říkají, že u nich jde jenom o chtíč a né o lásku? Ale přece i u heterosexuálních lidí jde o chtíč. Všude je napřed chtíč, než se promění v lásku. Bez chtíče by pořádná romantická láska nebyla. Že svatba vždycky byla jen mezi mužem a ženou a proto by to tak mělo být navždy? Taky docela vtipné, protože když si pročtete Bibli, zjistíte, že tomu tak vždycky rozhodně nebylo. Časem se to změnilo na svazek jen mezi jedním mužem a jednou ženou. Když se to mohlo změnit předtím, proč by se to nemohlo změnit teď? Svatba už beztak není jen křesťanská záležitost, ateisté se berou. Svatba už není náboženská záležitost, je to jen tradice a každý by na ní měl mít právo.

81 Astaer Astaer | E-mail | Web | 18. září 2016 v 13:57 | Reagovat

[78]: Víš, v logice nejde ani o člověka, ani o stroj. Logika, pokud se v ní striktně dodržují její pravidla, podává přesné a objektivní výsledky. To plyne samo o sobě z logických zákonů.
A atheista je každý, kdo popírá Stvořitele, je to takhle jednoduché.

Pokud mám zhodnotit debatu s tebou ze svého pohledu, tak musím poznamenat, že mi přijde, že se necháváš až příliš ovládat emoci, to ti pak ztěžuje věcnou debatu.

[79]: Kde z nevěřících dělám něco menšího? Nikde, to tam vidíš ty, nic takového jsem nenapsal. Pokud existují důkazy o Pánu Bohu a taková věc, jako je pravda, tak skutečně není rozumné donekonečna opakovat ne ne ne.

82 Pleasure2u Pleasure2u | 18. září 2016 v 14:19 | Reagovat

[80]: Mimochodem, když jsme u toho "proti přírodě", bylo dokázáno, že homosexualita je v přírodě naprosto běžná. Je tu nespočet druhů zvířat, co prokazují homosexuální chování, od šimpanze až po velrybu a ostatní zvířata jejich druhu s tím nemají problém, jenom u lidí najdete plno předsudků a netoleranci vůči homosexualitě.

83 Astaer Astaer | E-mail | Web | 18. září 2016 v 14:34 | Reagovat

[82]: Jestli ono to nebude spíš tak, že předsudkem je, když někdo považuje jakýkoliv nesouhlas s homosexualitou za předsudek a netoleranci. :P

Achjo, tady se pořád někdo snaží argumentovat zvířatama. Zvířata jsou řízena pudy, tak je jasné, že kdy jsou dva samci nějaké druhu a nikde není samice, tak pudy je vedou ke kopulaci mezi sebou.

Nechtěl jsem to sice psát takhle přímo, protože jsou věci, o kterých není moc dobré mluvit, ale většina tu odmítá uznat zcela prokázaná fakta o nepřirozenosti homosexuálního styku.
Konečník není uzpůsobený na zevnější vnikání předmětu, dochází k poškození svěracích svalů. Mimo to sperma v tlustém střevě způsobuje rakovinu.

Tímto končím zdejší diskusi, přeberte si to, jak chcete.

84 Júnový kvet Júnový kvet | Web | 18. září 2016 v 15:07 | Reagovat

zaujímalo by ma, prečo homosexuálne páry nechcú vychovávať rómske deti z detských domovov? veď sú to tiež deti...detské domovy "praskají ve švech", ale len preto, že sú plné týchto rómskych detí.
a zabudli sme snáď na to, KEDY sa na Zemi prvýkrát objavila choroba AIDS? odpoveď je sodomia a následne homosexuálny sex. Nemám nič proti LGBT, ani proti hetero-láske, ale nech to ostane pri tej láske.

85 L. L. | Web | 18. září 2016 v 15:50 | Reagovat

[83]: Nechtěl jsem se do toho původně zapojovat, ale jsem si tak nějak jistej, že tahle diskuze způsobuje rakovinu mnohem víc, než sperma v konečníku. :)

86 youngphotos youngphotos | 18. září 2016 v 16:04 | Reagovat

Ty jo! Hodně dobré zamyšlení!
Píšu věci na podobné téma.

87 Pisatelka Pisatelka | Web | 18. září 2016 v 17:31 | Reagovat

Částečně s tebou souhlasím, ale ruku na srdce... Určitě si umíš představít, jaký sou mezi náma pitomci... Homosexuálové si adoptují dítě a za pár let, se to dítě bude ptát, proč nemá maminku ale má dva tatínky... Nebo naopak. Pár mu to samozřejmě vysvětlí a dítě to nachvíli možná pochopí. Pak se ale najde nějaký malej blbeček, který se mu bude smát, bude mu dělat zle, jen proto že je "Odlišný".

Nechci říct, že jsem proti tomu, aby si dítě adoptovalaly i homosexuální páry... To rozhodně ne! Sama jsem měla tři roky nejlepšího kamaráda Gaye. Ale je třeba si uvědomit, jakýma překážkama si bude muset dítě projít. Ono to v téhle zlé době, neni žádné peříčko. :) Článek je ale hodně pěkně napsaný a myslím žesi vystihla "Rovnost" se vším všudy. :)

88 Lucka Lucka | E-mail | Web | 18. září 2016 v 21:35 | Reagovat

Lesby, gayové, trans, černoši, běloši, žluťoši, tlusťoši, hubeňoši a kdovícoši >je to jedno, stejně všichni umřeme a můžeme se mít rádi jak chceme. Láska je jen jedna chtít to nejlepší pro toho vyvoleného člověka, kytku, rybu, tabulku čokolády atd... Skvělý článek, palec hore :)

89 Chii Chii | Web | 18. září 2016 v 21:42 | Reagovat

Proč se někdo sere do toho, kdo s kým a proč chrápe, když se nám tu rozpadá planeta pod prdelí, to zase nepochopím já.

90 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 19. září 2016 v 11:20 | Reagovat

[83]: Dobrá, kvůli posledním dvěma větám už říkám jen posměšné *lol*

[85]: ❤❤❤

91 milan milan | E-mail | 19. září 2016 v 20:29 | Reagovat

[1]:Podle mého názoru,homosexualita je slepá větev přírody,je to dáno už tím,že homo pár nemůže zplodit dítě!
Nejsem zaujat a pro mě za mě si klidně mohou dvě ženy olizovat cokoliv a dva muži  si navzájem dělat dobře,ale : Ať se nikdo nesnaží tvrdit,že je to normální a nesnaží se po mě chtít,abych to schvaloval,ba dokonce se s tím ještě tito lidé chlubí!!!

92 milan milan | E-mail | 19. září 2016 v 20:32 | Reagovat

[89]:Chii
Proč ale musíte být tak sprostý? To si připadáte větší chlap,nebo co?

93 milan milan | E-mail | 19. září 2016 v 20:39 | Reagovat

[87]:Já teda rozhodně proti tomu aby homosexuálové adoptovali děti JSEM! A argument,že jste měla kamaráda homo: No a?Za prvé jste byla žena....tedy pro něj nezajímavá,za druhé mít někoho za kamaráda a vychovávat CIZÍ  dítě v homo páru...je asi nebe a dudy!A ten "malej,který se mu bude smát" není blbeček,jen prostě ví,že tady něco není v pořádku,když "taťka","mamce" hladí ručku a oba dva se musí holit a chodí do stejných záchodů!

94 Mniška Mniška | E-mail | Web | 19. září 2016 v 22:18 | Reagovat

Milá Bridget, přečetla jsem si tvůj článek a pak samozřejmě i hodně komentářů pod tím.
Hned na úvod vyložím karty na stůl, ano jsem křesťanka. Nicméně se dost bojím toho, že už jen toto přiznání způsobí vůči mně jen velké antipatie, aniž bych zatím řekla svůj názor na věc. Ať už tedy teď napíši cokoliv, myslím, že už jen to krátké vyznání zapříčiní to, že můj názor bude automaticky odsouzen, protože jsem určitě "naočkovaná" a vůbec už bych vlastně mohla být kamenována za to, že jsem křesťanka (i když z nevěřící rodiny a z nevěřícího prostředí).
Ale teď už k věci. Musím uznat, že ten článek má některé zajímavé body a je napsaný mile. Jsou věci, nad kterými jsem se určitě zamyslela.
Zprvu ten první odstavec - s ním zcela určitě souhlasím od á do zet. Změnit názor není zbabělost a nemusí to být ani přetvářka, ale zdravé pochopení věci, kterou jsem dříve dostatečně nepochopila. Ano, jsme si všichni rovni, ať už máme jakoukoli barvu pleti, jakékoli vyznání, jakékoli zájmy, samozřejmě i jakoukoliv orientaci. Jsme si všichni rovní. A když do toho - pro pochopení - zatáhnu křesťanství - tak ono neříká, že je tomu jinak. Křesťané se vlastně nijak neliší od ostatních lidí, nejsou nikomu nadřazení, ani se necítí být. Jen si mnohem více snažíme uvědomit naše vlastní chyby a možná jsme na to dost puntičkářští, ale také sami u sebe. Ale myslím, že nemusí jít pouze o křesťana, aby si uvědomoval své vlastní chyby, které by chtěl napravit. Jen tím chci říct, že se tím tak nějak více vyznačujeme a pak mají ostatní pocit, že se povyšujeme nebo se nám pořád něco nelíbí.
Ale zpět k tématu článku. Já sama mám kamaráda gaye. Už se s ním přátelím mnoho let. Myslím, že samo o sobě to značí, že těmito lidmi nepohrdáme a nemáme pocit, že nestojí ani za pozdrav. Ne, je to gay a beru ho jako sobě rovného. Věřím, že i jeho má Bůh rád, on miluje každého. A tvrzení, že Bůh nesnese hřích není protiklad k větě, že každého miluje. On nesnáší hřích u nikoho, ať už se jedná o nevěřícího, homosexuála, anebo o věřícího. Každý selháváme, ale musíme si to umět připustit.
Ale to jsem zase odbočila, mám totiž pořád tendenci - vzhledem ke komentářům a poslednímu odstavci článku - vysvětlit, co to všechno znamená, protože kdo skutečně nezažil, tak nedokáže pochopit, co tím vším míníme. A ano, souhlasím i s tím, že ani já nedokážu pořádně pochopit, jak se cítí ten homosexuál, protože to neznám a nejsem taková. A upřímně lituji toho, že mají často pocit, že se na ně snáší jen kritika a cítí se být šikanováni. Ačkoli na druhou stranu v tomhle si připadám podobně, protože stačí jen slovo, že jsem křesťanka a nemusím nic dalšího říkat, už se snáší kritika a nenávistné antipatie.
Co ale ještě říct k tomu tématu. V minulosti jsem se bavila s jednou kamarádkou o těch dětských domovech a když mi řekla svůj názor - tentýž jaký máš ty, že je pořád lepší, když dítě půjde do péče k homosexuálům, než aby zůstalo v dětském domově, tak mě to určitě donutilo k zamyšlení a chvíli jsem připouštěla, že má pravdu. Na druhou stranu si ale myslím, že na to stále není společnost připravená. Už to tu také v komentáři zaznělo. Děti ze školy by neměly takovéto dítě z homosexuální rodiny šikanovat nebo si ho jinak dobírat. Jenže bohužel tohle je ideální konstrukt. Skutečnost a praxe je dnes stále taková, že děti jsou čím dál tím víc nepřejícné a agresivnější a je opravdu vysoká šance, že si takového spolužáka nebo sousedovic dítě dobírat budou.
Navíc jsem četla jednu knihu - "Experimentální psychologie" (která nemá s křesťanstvím nic společného), v níž se autorka mimo jiné zmiňuje, že dítě potřebuje mít výchovu od obou pohlaví, protože každé se liší a u každého z nich nalézá dítě něco jiného a u dvou rodičů stejného pohlaví je vysoké riziko, že takovému dítěti bude velmi scházet ten element rodiče druhého pohlaví. Konec parafráze uvedené knihy.
Proto si stále nejsem jistá, zda by měli homosexuálové adoptované dítě mít.
A musím přiznat, že i když na mě udělala některá Tvá slova dojem, přesto přese všechno bych lhala, kdybych řekla, že vidím homosexualitu jako něco normálního. Neodsuzuji homosexuála (pokud není vyloženě úchyl , samozřejmě jako stejně může být i hetrerosexuál), mohu se s nimi kamarádit, souhlasím, že jsme si rovni, zastala bych se homosexuála stejně jako heterosexuála ve sporu, pokud by měl pravdu. A beru ho. Ale pořád nejsem přesvědčená o tom, že jde o něco úplně normálního právě kvůli zmíněnému - že nemůžou mít děti. Což si myslím, že není nepodstatný argument, protože kdyby existovali jen homosexuálové, tak by lidé dlouho neexistovali. To je můj pohled a stejný jsem měla i předtím, než jsem uvěřila v Boha.
Ještě bych k tomu dodala, že bych osobně řekla (samozřejmě uznávám, pokud se mýlím), že je mnoho mladých, dětí i dospělých, kteří hodně tápou nejen ohledně orientace. Dnešní svět je hrozně chaotický a lidé sami sebe velice těžko hledají. A myslím, že i řešení otázky "orientace", která je dnes tak propíraná, dokáže lidi hodně mást. Mluvím vlastně ze zkušenosti, protože mám zase kamaráda, o němž si myslím, že je "naučený" gay. Zajímá mě ta problematika, často jsem s ním o jeho orientaci mluvila a on sám mi nedokázal kloudně odpovědět a přijde mi, že on sám je zmatený, i když se přede všemi prezentuje oficiálně jako gay. Možná mi teď někteří budou chtít namítnout, že jsem na něj jako křesťanka určitě nebyla milá a snažila se mu určitě něco vnutit, proto určitě působil nerozhodně. On je ale jinak silná osobnost a dost svérázná, ví o mé víře a i přesto mi často říká víc, než bych potřebovala nebo i chtěla slyšet.

95 Chii Chii | 24. září 2016 v 19:27 | Reagovat

[92]: K pocitu bytí větším chlapem by mi vulgarismy nepomohly, spíš chirurgický zákrok ;D

96 Baru Baru | 25. září 2016 v 20:49 | Reagovat

[94]: Milí Mniško, moc ti děkuji že jsi si dala tu práci napsat tak rozsáhlý komentář, zároveň děkuji že jsi se nenechala zastrašit a ukázala že ne všichni křesťané jsou plni nenávisti. Rozhodně tě kvůli tvé víře neodsuzuji a tvůj komentář jsem si se zaujetím přečetla. A přestože s tvým názorem že je homosexualita něco nenormálního nesouhlasím, tak ho respektuji. A tvému příteli přeju s hledáním sama sebe mnoho úspěchu :)

[89]:myšlenka by mohla být dobrá, ale vulgarismy ji ponížily na hospodský žvást

[93]: Uvědomujete si, že jste ve svém komentáři v podstatě napsal, že posmívat se někomu je v pořádku, pokud je ten kterému se posmíváte odlišný? Takže když někdo nemá ruku je také v pohodě smát se mu, protože tady jasně není něco v pořádku?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama