"Cena se nevyjadřuje jen v dolarech a centech, ale i v potu a krvi, nudě, rozbitých domovech, rozdrcených ideálech, nemoci a šílenství." - Henry Miller

Srpen 2016

Láska není hřích

17. srpna 2016 v 18:33 | Bridget |  Články na téma týdne
Upřímně Vás prosím - žádná nanávist v komentářích, jsme přeci všichni lidé.

Změnit názor, je těžké. Svému názoru přizpůsobujeme své chování, jednání i komunikaci s okolím. Znám lidi, kteří si proto myslí, že změnit názor je jako přiznat, že jste se mýlili nebo chovali špatně. Já naopak myslím, že změnit názor může být chápáno i jako dospívání - zjistíte nové skutečnosti, nové informace a dokážete se jim přizpůsobit. Přiznáte, že měl pravdu někdo jiný a dokážete to unést, vypořádáte se s tím, když se v někom spletete a nesnažíte se to dětinsky ignorovat. Tak podle mě může vypadat dospívání pomocí změny názoru. Horší, ale je když si někdo za svým názorem stojí a to i přesto, že je to názor povrchní, plný předsudků. Jeden takový názor v naší společnosti panuje už dlouho - a to názor, že jiná sexuální orientace než heterosexualita je úchylná odchylka. No abychom si úplně nekřivdili, musím alespoň zmínit, že dnes už se minimálně v Evropě za homosexualitu na nucené práce neposílá a nehrozí Vám ani elektrošoky za účelem vyléčení téhle "strašlivé nemoci". Naopak se můžeme setkat s mnoha lidmi, kteří práva LGBT (komunita gayů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů) hájí. Můj názor je, že jsme si všichni rovni bez ohledu na pohlaví, barvu pleti nebo sexuální orientaci. Nechci Vás přesvědčovat, nechci Vás nutit změnit názor, chci Vám jen normálními snad i trochu logickými argumenty ukázat proč některé názory na homosexualitu panující ve společnosti jsou přehnané.

Homosexualita je proti přírodě. V dnešní době je málo věcí tak obtížných jako poznání co je a co není proti přírodě. Žijeme v době umělého oplodnění, v době interrupce, v době kdy umíme vypěstovat ucho na zádech krysy. Když se pokoušíme o nadzvukovou rychlost, když vytváříme umělou inteligenci a když chodíme po Měsíci, proč by měla být láska dvou lidí proti přírodě? Protože spolu nemohou mít děti? Tak v tom případě pak jsou proti přírodě i heterosexuální páry, kde je žena neplodná nebo muž impotentní. Proti přírodě by bylo, kdybychom si budoucí gay a lesby vypěstovali ve zkumavce nebo v květináči nebo třeba zase na zádech myši, ale oni - stejně jako my - byli počati a následně porozeni. Tak co je tedy vlastně proti přírodě? Nehledě na to, že příroda nevytváří nic, co by bylo proti ní samotné (až na člověka samotného, ale to byl jen omyl). Takže i láska, ze které nemůže vzejít kupa dětí má zde své místo i důvod pro bytí.

Stejnopohlavní páry nemohou vychovávat děti - vychovali by z nich zase jen gaye nebo lesbu. Zdá se mi, že toto tvrzení bylo vytvořeno jen, proto abychom se měli čím ohánět proti zákonu povolující dvěma mužům nebo ženám adopci dětí. Nechápu, proč by např. dvě maminky měli, na dítě které vychovávají a které se narodí jako budoucí heterosexuál, takový dopad aby z něj udělali např. lesbičku. A proč to nechápu? Protože když matka a otec vychovávají dítě, které je zase naopak budoucím gayem, skutečnost že žije v heterosexuální rodině, nic nemění na tom, že v dospělosti bude nacházet zalíbení v mužích. Takže když tahle "převýchova" nefunguje v jednom směru, nevidím jediný důvod, proč by měla v tom druhém fungovat. Nehledě na to, že bych mnohem raději viděla dítě ve šťastné rodině se dvěma tatínky/maminkami než ve zprávách slyšela, jak dětské domovy praskají ve švech, jak nestačí baby boxy a tak je rodiče nahrazují popelnicemi nebo jak přibývá případů týrání, zanedbávání a zneužívání dětí.

Povolení svateb stejného páru by bylo proti tradici. Je mi líto, ale dnešní generace neberou svatbu tak vážně jako naše babičky. Dříve bylo něco nepředstavitelně ostudného porodit dítě před svatbou. Dnes denně vídáme páry, co si řekli své ano až po dvou dětech. Denně vídáme páry, co si své ano neřekli nikdy.A tradičních svateb se spoustou příbuzných, házením rýže, rozbíjení talířů a nasazováním chomoutu už taky rapidně ubývá. Je možno vidět svatbu kam nejsou pozvaní rodiče, nebo probíhá jen za přítomnosti oddávajícího a oddávajících se. Případně se můžete oddat v kostýmech, např. konkrétně já jsem viděla fotky ze svatby, kde byli budoucí manželé převlečeni za Shreka a Fionu. Tak mi prosím netvrďte, že oddat dva muže či ženy jak tak hrozně proti tradicím až je to nemorální. Moc dobře si uvědomuju, že o svatbě v kostele si můžeme nechat leda tak zdát, ale v jiných městských institucích jako je např. radnice by to přeci takový problém být neměl, ne? Navíc, pokud jsem dobře informována, je naším občanským právem svobodně se zasnubovat a oddávat. Registrace nestačí, každý má mít právo na pořádnou svatbu.
Bůh je nenávidí! Nenávidí je Bůh, nebo Bible? Nenávidí je Bible, nebo lidé co ji psali? Proč by je Bůh měl nenávidět? Protože stvořil Adama a Evu a ne Adama a Edu? Nebylo nic jednoduššího než si do Bible napsat to co se hodí do krámu. Tím nechci říct, že by na začátku skutečně byli Adam a Eda, ale možná že na začátku byli tři páry, nebo byla na začátku jen spousta mikroorganismů a ne žádná žebra, jablka a hadi. Bůh přeci miluje všechny své děti. Láska mezi dvěma lidmi, bez ohledu na pohlaví, je pořád láskou, od kdy je tedy pro Boha láska hříchem? Bůh, přeci nenávidět nemůže, nenávist je až moc lidská vlastnost na to abychom ji sdíleli s Bohem. Jestliže Bůh oplývá lidskou vlastností, je tedy stejný jako řečtí bozi, částečně člověkem. A není to přesně to, co se nám křesťané snaží vymluvit? Nesnaží se, abychom věřili, že Bůh je víc než člověk? A neměl by tedy, být povznesený nad lidské malichernosti jako je nenávist? Nemyslím, že jestli Bůh je, že někoho odsuzuje a nenávidí kvůli lásce. Pokud ale křesťané stále trvají na tom, že jejich Bůh nenávidí, pak tedy omluvte mou smělost, ale jejich Bůh není Bohem a není tedy víc než člověk.