"Cena se nevyjadřuje jen v dolarech a centech, ale i v potu a krvi, nudě, rozbitých domovech, rozdrcených ideálech, nemoci a šílenství." - Henry Miller

Tvůrčí krize

3. dubna 2016 v 0:05 | Bridget |  Ode mě
A je duben. To znamená, že jsou to už dva měsíce, co se mi nepodařilo napsat nic pořádného. A vlastně to není jediná věc, která mi nejde. Večer mi nejde spát, ráno mi nejde se probudit. A nejde mi poznávání stromů podle jehličí a šišek a dokonce ani vypočítání DPH v tabulkovém Excelu. A co je úplně nejhorší nejde mi psát. Vlastně jsem ve stavu, kdy by bylo rychlejší vypsat, co mi jde. Prostě mě poslední dobou nic nebaví a nic mi nejde, nemám žádnou chuť se do něčeho pouštět a cítím se dutě. Jako takové ty kýčovité čokoládové figurky co se věší na vánoční stromky, taky prázdné, bez náplně. Může to být syndrom vyhoření? Muže to být syndrom vyhoření, i když ještě nepracujete? Syndrom vyhoření ze studentského života? Ošklivá tvůrčí krize! Doufám, že si tím jednou musí projít každý, kdo zasvětil svůj život psaní. Že prostě čas od času nemůžete nic napsat, a že když už něco napíšete, stojí to za nic. Je to sobecké, ale vážně doufám, že i Vy všichni pisálkové z blogů jste si tím prošli. Sakra jsem sobecká mrcha. Skvěle. První článek roku 2016 nejenže vyjde až v dubnu, ale ještě ke všemu pojednává o tvůrčí krizi, kterou momentálně procházím. Nemáte někdo nějakou zaručenou radu jak se této krize zbavit? Třeba nějaké zázračné volně prodejné drogy pilulky? Ocením klidně i babské rady, třeba odvar z pelyňku, nebo polívku z kopřiv natrhaných o půlnoci za úplňku šestnáctého dne šestého měsíce. Sakra, už z toho blázním. Ach jo, přiznám se, že už jsem se z toho uchýlila i k "poloparazitování" a hledala jsem si na ostatních pisálkovských stránkách nějaké dobré náměty na články. Našla jsem jich desítky, ale má múza ne a ne se žádného chytit. Mám snad někde v mozku cedulku s nápisem: "Pst múza spinká"? Nebo si má drahá múzička vyjela na dovolenou? No tak přátelé (je to náhoda, že jsem Vás nazvala přáteli poprvé, až teď když něco potřebuji? Sakra jsem sobecká mrcha) poraďte ztrápené dušince jak se poprat s jednou velkou, hnusnou tvůrčí krizí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ilovenature ilovenature | Web | 20. srpna 2016 v 19:14 | Reagovat

Super první koment je můj :-) Já si tím prošla taky. Tak prostě třeba týden dva na blog zapomeň, dívej se okolo sebe, měj uši napjaté - vždyť je toho tolik okolo, o čem se dá psát!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama