"Cena se nevyjadřuje jen v dolarech a centech, ale i v potu a krvi, nudě, rozbitých domovech, rozdrcených ideálech, nemoci a šílenství." - Henry Miller

Sebevražedný akrobat

27. dubna 2016 v 21:54 | Bridget |  Články na téma týdne
Pokus o sebevraždu Vám v životě udělá propast. Přežijete a lidé o tom začnou mluvit jako o záchraně a naději, že s trochou snahy se z Vás stane zase šťastný člověk. Pravda ale je, že se z Vás stane spíš kaskadér či akrobat. Stojíte na tenkém provázku a kvůli svým blízkým se urputně snažíte získat jistotu. Balancujete nad propastí a rovnováhu udržujete jen pomocí tyče, na jejíchž koncích se hromadí všechny dobré ale i zlé pocity a zážitky. Normálně by byla tyč vyrovnaná, ale když se někdo pokusí o sebevraždu, je jasné, že rovnováha mezi oběma konci je značně narušena. Špatných pocitů je tisíckrát víc. Snažíte se dostat na konec provazu, daleko od propasti, chcete zase stát na pevné zemi. Ale je tak těžké se byť jen pohnout, vždyť ten provaz je už dávno natržený a roztřepený.
V řeckých a římských bájích se mluví o vlákně života, které Vám sudičky ve chvíli smrti přestřihnou. A na tomhle vlákně balancuje skoro-sebevrah každičký den svého života. Myslím, že když se pokusíte o sebevraždu, sami si toto vlákno ničíme. A pak když Vás někdo "zachrání" lano je uzlíkem navázáno zpět. Ale už není tak pevné jako předtím, už nikdy to nebude takové jako předtím, když tam byl neporušený pevný provaz, na úrodné půdě. Teď už je to jen vlákno nad propastí a uzel mezi chodidly. A je jen na nás jestli se okolo uzlu budeme motat tak dlouho až se zase rozváže a nebo ho necháme daleko za sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama