"Cena se nevyjadřuje jen v dolarech a centech, ale i v potu a krvi, nudě, rozbitých domovech, rozdrcených ideálech, nemoci a šílenství." - Henry Miller

Sebepoškozování je trend?!

17. srpna 2015 v 17:44 | Baru |  Jak to vidím jáA sociální sítě zaplavily obrázky pořezaných rukou.
Značka: Přestanu se řezat když přestane Justin Bieber kouřit!!!
A já se zase jednou chtěla z dnešní generace pozvracet.
Ty šíleně "zamilované" holčiny psaly: Bolí to, ale dělám to pro Justina.
A na druhém konci ulice, města, země či Světa prodělala mladá dívka další záchvat paniky, úzkosti či prostě další den plný deprese. A jako vždy neviděla jiné řešení než vytáhnout žiletku. "Ulevila" sobě, a ublížila své kůži. Ale místo aby své rány vyfotila, zakryla je dlouhým rukávem a v duchu doufala, že je nikdo neuvidí.
Je tam rozdíl? Vidíte rozdíl mezi těmito druhy sebepoškozování? Já ano, a popravdě doufám že i vy. Řezání totiž není trend! Je to nemoc - nebo alespoň její průvodní jev. Řezat se, aby jste získali něčí pozornost, řezat se, aby Vás lidé litovali je jako trhat si maso, aby si Vaše okolí myslelo, že máte lepru. Je to stejně ubohé a nelogické.
Pohrdám lidmi, kteří své jizvy vystavují na odiv. Pohrdám lidmi, kteří fotky svých pořezaných končetin sdílejí na sociálních sítích a píší: Dejte 1000 "likes" a já se týden nebudu řezat. Považuji to za ubohost. A co je nejhorší: objeví se někdo kdo skutečně potřebuje pomoc, ale místo ní se mu dostane jen pohrdavého pohledu a myšlynky: "Proboha, zase další puberťák žebrající o pozornost." Skutečně jsme tak zkažená mládež? Já, ale stále věřím, že sebepoškozování je něco co se má léčit a ne "lajkovat" a označovat za trend.
To, že nedostanete to co chcete, to že se s Vámi někdo rozejne nebo naopak to, že chcete, aby si Vás někdo všiml není důvod vzít žiletku, foťák a "zviditelňovat se". Dospějme! Rakovina není trend a tak není ani řezání trend. Není to stejné? Řezání je deprese a deprese není volba, ale nemoc. Stejně jako rakovina. Tvrdé a radikální přirovnání, ale je potřeba otevřít oči a uvědomit si, že sebepoškozování není vždy jen touha po pozornosti a litování, je potřeba uvědomit si, že občas je to i volání o pomoc. Možná pro někoho težko pochopitelné, ale stejně volání o pomoc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama