"Cena se nevyjadřuje jen v dolarech a centech, ale i v potu a krvi, nudě, rozbitých domovech, rozdrcených ideálech, nemoci a šílenství." - Henry Miller

Ideál krásy

18. srpna 2015 v 21:41 | Baru |  Jak to vidím já



Ležím ve vaně a poslouchám U2. Když v tom můj pohled spočine na mém těle. Mozek začne pracovat a předhazovat mi všechny ty obrázky hubených krásek. A mé tělo začne přímo před mým zkoumavým pohledem nabývat neuvěřitelných rozměrů. Stehna zvetšují svůj objem až je jedno stejně velké jako byly před chvílí obě dohromady. Břicho se nafukuje, už si přes něj nevidím ani na špičky u nohou. A proboha, zdá se mi to nebo má prsa splývají se špeky? A co ty čtyři brady? A ty nafouklé syslí tváře?! A o tom povislém a obrovském zadku ani nemluvě. Čím víc si své tělo prohlížím, tím tlustší se mi zdá. Podrobuji svou tělesnou schránku nelítostnému srovnávání s těli žen a dívek, které vídáme v časopisech a televizi. A mé pohrdání mnou roste. Všeobecně přijatý ideál krásy je mi na hony vzdálený. A záleží na tom? Vážně se nechám takhle ovládat a ovlivňovat? Jsem mladá holka plná pochybností o sobě samé, prožívající první lásky a toužící po pocitu milovanosti. Jsem mladá holka, které je od rána do večera do zmatené hlavy vtloukána vize dokonalosti: internet, televize, časopisy, plakáty a bilboardy - tady všude vidíme dlouhonohé vyhublé dívčiny. Tělem možná spíše připomínají samičky od gluma, ale co na tom? Jsou považovány za krásné?
Ano, ano to jsou.
A nehodnotí snad dnes každý každého právě podle vzhledu?
Ano, ano hodnotí.
Takže zdraví stranou hlavně ať máme mezeru mezi stehny a vystupující pánevní a klíční kosti?
Ano, konečně jsi to pochopila!
Upřímně? Gratuluju ti společnosti, vážně gratuluju! Moje nejlepší kamarádka trpí anorexií a já sama sebe vidím jako velrybu .A proč? Protože mám prsa a zadek za, který můžete chytit. Ženské tvary jsou pro dnešní "smetánku" to samé co špeky. Vážně, vážně dobrá práce.

Karl Lagerfeld - jeden z nejvlivnějších módních návrhářů dneška (Chanel...):
"Nikdo nechce mít dívku s křivkami"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sali Sali | Web | 16. září 2015 v 18:10 | Reagovat

Moc pěkně píšeš, tvůj blog propaguji, co článek to literární dokonalost. A co se týče tohoto článku, chci Ti napsat, že jsi určitě perfektní, dokonalá a krásná. Křivky jsou krásné! Tak se prosím nepřirovnávej k velrybě, krásko. A Tvá kamarádka má anorexii? To jsme na stejné lodi. Ale dám ti radu. Anorexie, tahle nevyléčitelná nemoc, je svině. Vždy se na ní nabalí  spousta dalších psychických chorob a lidem to nakonec sežere mozek. Je to smutné ale není cesty ven. Tak se radši od kamarádky drž hodně dál, jsi dokonalá.

2 Bridget Bridget | 16. září 2015 v 20:40 | Reagovat

[1]: Drahá Sali. Děkuju za milí a úžasný komentář. Je vážně hodně povzbudivý, ačkoli bohužel nemohu Vás poslechnout co se týče "držení se dál od kamarádky" protože ona je moje nejlepší kamarádka a ji v tom nemohu nechat samotnou. Ale jinak za všechno děkuju. A také jsem zabrousila na Váš blog a nejspíš jste v mé osobě našla svého zapáleneho čtenáře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama